Форма для школярів пропагується як найзручніший варіант одягу для навчання.
Для хлопчиків шкільна форма являє собою класичний чоловічий костюм. Він може складатися як з двох предметів, тобто брюки і піджак, так і з трьох, це штани, жилетка і піджак. Сорочка для чоловічого варіанта шкільної форми передбачається білою, хоча багато шкіл роблять відступ від класичної форми для школярів і дозволяють своїм учням однотонні сорочки різних кольорів.
Для дівчаток шкільна форма представляє собою різні варіанти комплектації речей. Це може бути сарафан і сорочка, сукня і сорочка, спідниця та піджак, спідниця, жакет і піджак, брюки і піджак (з огляду на температуру за вікном у різні пори року). В школі «Світанок» введено шкільну форму зеленого кольору.
Корисне:
За українськими стандартами, вміст штучних волокон у першому шарі одягу не повинен перевищувати 40%, у другому — 67%. Наприклад, у шкільних сорочках для хлопчиків вміст штучних матеріалів, зокрема поліефіру, не повинен перевищувати 40%.
Стандарти на шкільну форму:
У маркуванні продукції мають бути вказані найменування виробника, торгова
марка, сировинний склад. Серед порушень у якості одягу, присутнього в Україні,
відзначають вміст небезпечних для здоров’я дитини синтетичних волокон, вміст яких перевищує допустимі норми. Невідповідністю при сертифікації є повна чи часткова відсутність маркування на виробах, застосування барвників, що можуть переходити на шкіру носія.
Шкільна форма, як, втім, спортивна і робоча, покликана створювати певний настрійна ту або іншу діяльність. А це означає, що вона повинна бути зручна для даного виду діяльності. В шкільному одязі повинно бути зручно не тільки сидіти і ходити, але і бігати, стрибати, танцювати, складати іспити і робити багато що інше, про що дорослі давно забули.
Шкільний костюм повинен легко пратись і не дуже м’ятись. Нарешті, його повинно вистачати хоча б на рік швидкорослому школяру – значить, потрібні манжети і відвороти. Але найголовніше – костюм для навчання повинен сподобатися тим, кому доведеться його носити.