Незабутні враження отримали учні 9-Б класу ТЗОШ №18 після того, як вони разом із учителями Пилипчук С.Я. та Мудеревич Л. М. побували у древньому Львові.
Вихід вітчизняної освіти на ринок світових освітніх послуг, поглиблення міжнародного співробітництва, розширення участі навчальних закладів, вчителів і учнів у проектах міжнародних організацій та співтовариств визначено як одне із основних завдань Національної доктрини розвитку освіти.
В рамках здійснення проекту щодо культурного обміну молоді України, Польщі і Німеччини учні Тернопільської загальноосвітньої школи №18 ознайомились з особливостями польської освіти та культури у місті Дзерженьов.
Розвиток творчого потенціалу особистості є одним із актуальних завдань сучасного суспільства. Тому і перед школою сьогодні, коли дитині потрібні не тільки знання, але й високий творчий потенціал, компетентність, сформованість особистісних якостей, які допоможуть знайти своє місце у житті, стати активним членом суспільства і щасливою, упевненою у власних силах людиною, постає завдання творчого розвитку особистості. Саме цій проблемі присвячено тренінг «Креативність вчителя - шлях до успішного навчання учнів», який відбувся у школі №18 м. Тернополя.
20 квітня 2016 року в ТЗОШ №18 відбулася цікава зустріч учнів 10-11 класів на тему: «Як досягти успіху» з керівником філії Клубу Ділових Людей Репком Романом.
В рамках візиту делегації грузинського міста Батумі відбулася зустріч з учнями та педагогами ТЗОШ №18. Наші гості мали змогу ознайомитися з навчально-виховним процесом, матеріально-технічною базою школи, творчими досягненнями учнів, а також відвідали шкільний музей Революції Гідності та Свободи.
За словами директора вісімнадцятої школи міста Тернополя Заброцького Руслана Петровича, у кожного народу є імена, які оповиті невмирущою любов’ю і славою. Серед них Тарас Григорович Шевченко. Він є уособленням України, символом національної боротьби за свободу та волю і містком єднання між усіма українцями, незалежно від місця їхнього проживання.
У ТЗОШ №18 відбувся "Вечір живої пам’яті", приурочений кривавим подіям Революції Гідності наприкінці лютого 2014 року. "Нехай болить, щоб не забути, щоб кожен день за них вступати в боротьбу!" - під таким гаслом ініціювали проведення акції ГО " Українська молодь - Христові" та Учнівське самоврядування 18-ої школи, що виступали головними організаторами вечора.